Vyhodnotenie sobotňajšej výstavy

Príprava výstavy začala stanovením termínu na obecnom úrade, nasledovala príprava plagátikov, informačného listu pre členov a organizácia Výtvarnej súťaže pre deti z našej obce.

Samotná realizácia začala v piatok od 16 tej hodiny odberom exponátov a následne rozmiestnením stolov na prezentáciu i posedenie a prípravu dekorácie v kultúrnom dome. Sobota odštartovala „škrobaním gruľoch“ potom už výborný guľaš uvaril šéfkuchár a člen Marek Nagy. Odber úrody pokračoval od 9tej do 11tej hodiny, potom nasledovalo usadenie ovocia, zeleniny a včelárskych predmetov na stoly a rozmiestnenie výtvarných prác. Na realizácii sa podieľalo 13 členov, rovnaký počet, aj keď v obmenenej zostave doručil svoj pestovateľský príspevok. Od 14tej hodiny bola výstava prístupná pre obyvateľov obce a verejnosť pre ktorých bol pripravený čerstvý guľaš, káva, čaj, jablčné čipsy a medové pečivo. Výstavu si prišlo pozrieť približne 70 návštevníkov, ktorým posedenie spríjemnila hudba i jednoduché súťaže o drobné ceny. Pre najmenších návštevníkov bolo pripravené Sluchové pexeso, omaľovánka s cukríkovou odmenou i zbierka listov ovocných drevín, ktorá poslúžila na poznávačku, hru pexeso i hru Hľadá sa ovocie…V nedeľu sme narýchlo poupratovali kuchynku, časť stolov, upravili stôl pre škôlkárov a vyhodnotili Výtvarnú súťaž.

Poslednými našimi návštevníkmi boli v pondelok deti z MŠ v sprievode učiteliek, ktoré mali možnosť poznávať (zrakom, hmatom i čuchom) ovocie a zeleninu rastúcu v našich podmienkach. Dozvedeli sa v akých domčekoch žijú včely, osy i sršne a ako sú pre človeka užitočné. Podvečer nasledovalo vyzdvihnutie pestovateľských príspevkov, záverečné upratovanie dobrovoľníkov v kultúrnom dome aj zabalenie odmien pre ocenených. Priebeh celého podujatia Vám priblížia fotky na hlavnej stránke Drieničana. Utorok pokračoval doručením balíčkov odmeneným, vyúčtovaním podujatia, poďakovaním, vyhodnotením i týmto textovým spracovaním….

… a pokračuje prípravou podujatia na ďalší rok.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *